Daikin Ururu Sarara

  • 5 spôsobov úpravy vzduchu v 1 systéme
  • Najnižší dopad na životné prostredie
  • Ideálny komfort

Vykurovanie miestnosti v zime často vysušuje vzduch, čo môže viesť k bolestiam v krku, prechladnutiu alebo iným zdravotným komplikáciám. Počas leta aj pri priemerných teplotách môže byť vysoká vlhkosť veľmi nepríjemná. Ak si chcete vychutnať celoročný komfort, potrebujete viac než len regulovať teplotu. Na ideálny komfort potrebujete regulovať aj úroveň vlhkosti v kombinácii s prívodom čerstvého vzduchu. Nová jednotka Ururu Sarara od spoločnosti Daikin s unikátnou kombináciou zvlhčovania, odvlhčovania, vetrania a čistenia vzduchu vám v miestnosti poskytne presne taký komfort, aký chcete a to počas celého roka.

5 spôsobov úpravy vzduchu v 1 systéme

1. Ururu – zvlhčovanie bez použitia samostatného prívodu vody

Rýchle a účinné zvlhčovanie
Unikátny zabudovaný zvlhčovací prvok vo vonkajšej jednotke absorbuje vlhkosť z vonkajšieho vzduchu a odosiela ju do vnútornej jednotky. Keďže vlhkosť sa neabsorbuje zo vzduchu v miestnosti, je možné účinné zvlhčovanie aj so suchším vonkajším vzduchom v zime.

Rychle a ucinne zvlhcovanie

Ururu: vykurovanie a zvlhčovanie pre optimálny komfort
Jednotka je vybavená tepelným čerpadlom a zvlhčovačom, čím je umožnené ideálne vykurovanie. Podsystém zvlhčovania Ururu dodáva 450ml/h vody, ktorá je potrebná na dostatočné zvlhčovanie celej veľkej obývacej miestnosti. Na rozdiel od štandardného zvlhčovača nie je táto vnútorná jednotka vybavená zásobníkom na vodu, ale používa vlhkosť získanú z vonkajšieho vzduchu. Tým nie je potrebný prívod vody a odpadáva aj časovo náročné čistenie. Táto funkcia tiež eliminuje starosti s rastom baktérií a iných mikroorganizmov.

Zvlhčený vzduch je teplejší
Suchý vzduch v skutočnosti pôsobí na telo chladnejšie. Zvlhčovanie Ururu vám zanechá teplejší pocit v porovnaní so zvýšením nastavenej teploty vykurovania. Zabraňuje to aj vzniku suchej pokožky a bolesti hrdla a udržuje takú úroveň vlhkosti, pri ktorej vírusy nedokážu prežiť. Pri optimálnom komforte, s nižšou vnútornou teplotou, dochádza navyše aj k úspore energie.

2. Sarara – odvlhčovanie bez nepotrebného chladenia

Tak ako zvlhčovanie ovplyvňuje úroveň komfortu v zime, rovnako je to s odvlhčovaním počas leta.

Nižšia vlhkosť poskytuje komfortný suchší vzduch aj pri stálej teplote.

Počas leta môže vysoká vlhkosť okolitého vzduchu aj pri priemerných teplotách vytvárať v miestnosti pocit horúca a dusna. Naša unikátna jednotka Ururu Sarara znižuje vnútornú vlhkosť a zároveň udržuje v miestnosti rovnomernú teplotu. Táto funkcia zabraňuje podchladeniu, čo ocenia najmä ľudia citliví na chlad. Pri optimálnom komforte, aj s nižšou vnútornou teplotou, dochádza navyše aj k úspore energie.

NOVÉ Technológia odvlhčovania Ekodorai
Táto inteligentná technológia znižuje vnútornú vlhkosť bez toho, aby ovplyvnila teplotu v miestnosti a to pomocou časti výmenníka tepla vnútornej jednotky.

3. Vetranie – čerstvý vzduch aj pri zatvorených oknách

Na rozdiel od bežnej klimatizačnej jednotky prináša systém Ururu Sarara čerstvý upravený vzduch do miestnosti. Ururu Sarara je úplne prvým rezidenčným systémom tepelného čerpadla, ktorý vďaka silnému výkonu vetrania 32 m3/h dokáže za menej ako dve hodiny naplniť miestnosť o rozlohe viac než 26 m2 čerstvým vzduchom. Privádzaný vzduch už má navyše požadovanú teplotu.

4. Čistenie vzduchu – neustále čistý vzduch bez alergénov

Zvýšená kvalita vnútorného vzduchu vďaka technológii Daikin Flash Streamer
Ururu Sarara čistí privádzaný vzduch. Vzduch pri čistení prechádza cez prachový a peľový predfilter, potom cez fotokatalytický filter na čistenie, ktorý vo vzduchu rozloží pachy ako sú cigaretový zápach a zápach z varenia. Nakoniec jednotka Flash Streamer ďalej upraví vzduch rozložením zvyškov formaldehydu, vírusov a plesní.

5. Vykurovanie a chladenie

A v neposlednom rade jednotka Ururu Sarara neponúka len možnosť chladenia v lete, ale aj veľmi účinné vykurovanie v zime.

Najnižší dopad na životné prostredie

Vedeli ste, že…
Tepelné čerpadlá typu vzduch-vzduch získavajú 80% svojho energetického výkonu z obnoviteľného zdroja: okolitého vzduchu, ktorý je zadarmo aj nevyčerpateľný. Samozrejme, tepelné čerpadlá tiež používajú energiu na prevádzku (zväčša elektrickú), ale táto energia sa v stále väčšej miere dá vytvoriť z obnoviteľných zdrojov energie (solárna energia, veterná a vodná energia, biomasa). Účinnosť tepelného čerpadla sa udáva v hodnotách SCOP (Seasonal Coefficient Of Performance – Sezónny koeficient výkonnosti) pre vykurovanie a SEER (Seasonal Energy Efficiency Ratio – Pomer sezónnej energetickej účinnosti) pre chladenie.

Najvyššia energetická účinnosť vďaka pokročilým technológiám na úsporu energie ako sú nový swing kompresor, nový ventilátor vo vnútornej jednotke, nový výmenník tepla s menším priemerom pre energeticky účinnejšiu výmenu tepla a dvojité nasávanie.

Ďalšie funkcie na úsporu energie

Automatické čistenie filtra
Nie je potrebné manuálne čistenie filtrov Kefka odstraňuje prach zo vzduchového filtra Prach sa zhromažďuje v prachovom zásobníku Neustále čisté filtre udržujú stabilný prietok vzduchu a znižujú spotrebu energie približne o 25%

Inteligentné oko
Úspora energie: Ak sa nezistí žiadny pohyb, po 20 minútach zmení jednotka nastavenú teplotu na úsporu energie a nakoniec sa úplne vypne.

Komfort

Inteligentné oko > žiadny prievandvojite-nasavanie
Bez pocitu studeného prievanu. Ak pohybový snímač inteligentného oka zistí prítomnosť osôb v miestnosti, prúdenie vzduchu sa presmeruje mimo ich pobytovú zónu.

Vylepšené vyfukovanie vzduchu
Nové vyfukovanie vzduchu, pomocou Coanda efektu, poskytuje väčší dosah prúdenia vzduchu, čím sa zaistí dokonalý komfort v každom rohu miestnosti.

Dvojité nasávanie vzduchu
Rýchlo vytvára komfortnú a rovnomernú teplotu Jednotka dokáže rýchlo vyfukovať stabilnú teplotu nasatím teplého vzduchu z hornej časti a chladnejšieho vzduchu zdola.

Ovládanie

Diaľkový ovládač s jednoduchým ovládaním

  • Najpoužívanejšie funkcie sú umiestnené v prednej časti diaľkového ovládača
  • Zobrazuje vnútornú a vonkajšiu teplotu a vlhkosť
  • Podsvietené tlačidlá na jednoduchú obsluhu pri slabom osvetlení
  • Každodenný časovač na jednoduché nastavenie časovania
  • Spustenie klimatizácie v rovnakom čase každý deň
  • Zastavenie klimatizácie v rovnakom čase každý deň
  • Informácie o vašej aktuálnej spotrebe energie

Vždy pod kontrolou, nezáleží, kde ste

Jednotku Ururu Sarara je možné pripojiť k on-line ovládaču (príslušenstvo KKRP01A), ktorý umožňuje monitorovať a ovládať systém z akéhokoľvek miesta a kedykoľvek cez aplikáciu alebo internet.

Ocenený dizajn

Od roku 1955 udeľuje dizajnové centrum v Essene (Nemecko) medzinárodne uznávané ocenenie RedDot za vynikajúci produktový dizajn. V roku 2013 sa víťazom stal systém Ururu Sarara!

Kontaktujte nás

Top zdravé klimatizácie

DAIKIN Ururu Sarara

Dokonalá klimatizačná jednotka – chladí, kúri, zvlhčuje, odvlhčuje, vetrá a čistí vzduch

DAIKIN Stylish

Kompaktná dizajnová klimatizácia s najmodernejšími funkciami a dokonalou filtráciou vzduchu.

DAIKIN EMURA II

Dizajnová klimatizácia s najmodernejšími funkciami a dokonalou filtráciou vzduchu

DAIKIN Perfera

Diskrétna klimatizácia s najmodernejšími funkciami a dokonalou filtráciou vzduchu.

created by 2CREATE advertising